سفارش تبلیغ
هاست ایران
هاست ایران

 

درود بر این همه عرق ملی که استاد شجریان دارد برای من هم همیشه جای سئوال بود که چرا اینها باید این کارهای استاد را که هیچ ربطی به حال وهوای امروز ایران ندارد به اسم خودشان پخش کنند کجای ایران امروز سپیده دمیده که این قدر در تلویزیون پخش میکنند

در زیر گفتگوی استاد شجریان را با شبکه BBC ملاحظه می فرمایید.

                 

همان‌گونه که دیروز به اطلاع‌تان رسید، محمدرضا شجریان در یک گفت‌وگوی کوتاه تلفنی با تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پیرامون نامه‌ای که به رئیس سازمان صدا و سیما نوشته، توضیحاتی ارائه داده است. متن کامل صحبت‌های استاد شجریان در این مصاحبه به شرح زیر است:

در شرایطی‌که مردم ما در بهت و حیرت فرورفته‌اند و در شرایطی‌که این خس و خاشاک با طوفانی که آقای احمدی‌نژاد به‌پا کرده به حرکت درآمده‌اند، صدای من جایی در تلویزیون و رادیوی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ندارد؛ و این هست که مؤکداً خواستم دیگر صدای من را پخش نکنند و باعث ناراحتی من نشوند و تجاوز به حق و حقوق من نکنند. این صدا، صدای خس و خاشاک است و همیشه هم برای خس و خاشاک خواهد ماند.

من بارها و بارها گفته‌ام و سال 1374 که خواستم از رئیس وقت _ که صدای مرا پخش کرد _ پخش نکنید، ولی باز هم بعد از چند وقت خواست مرا ندیده گرفتند و به حق و حقوق من تجاوز کردند و من هر بار صدای خودم را از این رسانه می‌شنوم، بدنم می‌لرزد و احساس شرم می‌کنم؛ این هست که مؤکداً از این رئیس جدید هم خواستم که دیگر به حقوق من تجاوز نکنند و صدای مرا دیگر از این رسانه پخش نکنند. این سرودهایی که من خوانده‌ام در سال 1357 و 58 به‌خاطر آن حرکت رستاخیزی بود که مردم انجام داده بودند و برای آن حرکت بود؛ ولی حالا می‌بینم که دارند این سرودها را در صورت من، امثال من و مردمانی که من برایشان خواندم، می‌زنند؛ این هست که من دیگر اجازه نمی‌دهم این‌ها این سرودها را همین‌جور پخش بکنند، چون این‌ها هیچ حقی در این سرودها و صدای من ندارند.

منبع:وبلاگ همایون شجریان
لینک دانلود


پیوست: اصل نامه و متن نامه اعتراض آمیز استاد شجریان به ضرغامی رئیس صدا وسیما برگرفته از سایت دل آواز:
متن نامه:


جناب آقای ضرغامی
رییس محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی

با سلام
همانطور که اطلاع دارید صدا و سیما در شرایط فعلی مستمراً اقدام به پخش سرودهای میهنی اینجانب به ویژه سرود "ای ایران ای سرای امید" می کند. جنابعالی مستحضرید این سرود و دیگر سرودهای خوانده شده متعلق به سال 1357 و 1358 است و هیچ ارتباطی به شرایط کنونی ندارد.
اینجانب در سال 1374 نیز اعلام کردم راضی به پخش آثار خود از صدا وسیما نیستم. مجدداً تقاضای خود را تکرار کرده و تاکید می کنم، آن سازمان هیچ نقشی در تهیه این آثار نداشته و شایسته است به حکم شرع و قانون سریعاً کلیه واحدهای آن سازمان از پخش صدا و آثار من خودداری کنند.

محمدرضا شجریان
25/3/88


نوشته شده در  یکشنبه 88/4/7ساعت  8:2 عصر  توسط سینا 
  نظرات دیگران()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
اخرین وضعیت سلامتی استاد
تبریک صوتی جمعی از هنرمندان به محمدرضا شجریان (+دانلود)
کنسرت همایون شجریان - کرمانشاه (عکس)
[عناوین آرشیوشده]